„Karma” potrafi „dać z liścia”, ale (na szczęście) działa też w drugą stronę. Chyba wszyscy moi znajomi wiedzą jak bardzo pokochałem rowery, zapewne czasami mają mnie dość, gdy wrzucam kolejne zdjęcia dwuśladów na swoją facebookową ścianę :-) Mija właśnie rok, od kiedy odkryłem rowerowanie na nowo, a jazda na rowerze stała się jedną z tych moich pasji, które kocham najbardziej i która autentycznie mnie uszczęśliwia. O ile nigdy nie miałem szczęścia do losowań i zawsze wolałem solidnie zapracować na efekt, tak tym razem szczęście uśmiechnęło się i do mnie i w konkursie H&M wygrałem to oto cudo – rower ze stajni Brick Lane Bikes London z limitowanej edycji stworzonej dla H&M:

BLB X H&M LIMITED EDITION BIKE

BLB X H&M LIMITED EDITION BIKE

BLB X H&M LIMITED EDITION BIKE

BLB X H&M LIMITED EDITION BIKE

BLB X H&M LIMITED EDITION BIKE

BLB X H&M LIMITED EDITION BIKE

Chciałbym wierzyć, że jest w tym „coś więcej” i prawdziwe są „mądrości” rodem z Coelho: jeśli czegoś naprawdę mocno i szczerze się pragnie, jeśli myśli się optymistycznie i wierzy, że może się udać to wszechświat sprzymierza się, aby się udało. Naprawdę tak czułem, gdy dowiedziałem się o wygranej! ;-) Racjonalizm krzyczy jednak, że to wynik sporej ilości godzin, które poświęciłem na ten konkurs oraz przypadek wynikający z rachunku prawdopodobieństwa (w ostatnim etapie konkursu zadecydowało losowanie). Tak czy inaczej warto mieć pasje i kochać to, co się robi, bo nasze „wygrane” smakują wtedy niesamowicie dobrze.

Wracając do roweru… piękny, prawda? :-) Niestety nie mogłem sobie pozwolić na jego zatrzymanie, ale mam nadzieję, że nowy właściciel będzie z niego bardzo zadowolony. Sprzętowe szczegóły można znaleźć na stronie producenta oraz w krótkim opisie poniżej:

"Ten piękny, szmaragdowozielony rower z białymi wykończeniami to idealne połączenie klasyki z nowoczesnym, miejskim stylem. Wyposażenie: - rama Lo-Pro (stal Cro-Mo) - umożliwiająca bardziej pochyloną pozycję i lepszą kontrolę podczas jazdy po ruchliwych miejskich ulicach - karbonowe białe przednie koło tri spoke (z trzema szprychami) - tylko koło z piastą flip-flop i wysokoprofilowaną, wykonaną z lekkiego stopu białą obręczą H+Son 42mm - możliwość zmiany ostrego koła na single speed/wolnobieg - srebrne, profilowane uchwyty kierownicy BLB typu bull horn - srebrny, polerowany mostek kierownicy BLB lil Quill - biała perforowana owijka z mikrofibry - korba 46T BLB Pista Vera srebrna - zębatka BLB 17T ostre koło - białe siodełko BLB Fly X - przednie i tylne hamulce, umożliwiające zmianę z ostrego koła na single speed/wolnobieg - rozmiar ramy M (53 cm) - rozmiar koła 700c - szerokość opon 700x23c"

update 1:

Konkurs! (zakończony 5 kwietnia)

H&M w kooperacji z K MAG ogłosił właśnie kolejny konkurs, w którym można wygrać to cudo! :) Dodatkowo w puli nagród są całkiem ciekawe ubrania z kolekcji H&M Brick Lane Bikes, karty upominkowe H&M i prenumeraty magazynu K MAG. Czego potrzebujemy?

 • musimy posiadać konto na Facebooku i w serwisie Instagram (założenie obu jest bezpłatne i trwa tylko chwilę)
 • jeśli mamy już oba konta to trzeba je ze sobą połączyć i zarejestrować się w konkursie za pomocą przycisku „INSTAGRAM LOGIN”, który znajduje się na stronie konkursu: www.bikespotters.pl

Jesteśmy już gotowi od strony technicznej, czas zająć się konkretami. Aby wziąć udział w konkursie należy:

 • zrobić zdjęcie, które „pokazuje jak bardzo chcemy zdobyć ten wyjątkowy rower”
 • dodać je najpóźniej 5 kwietnia do publicznej galerii w Instagramie i konieczne oznaczyć zdjęcie tagiem #BikeSpotters.

Kto decyduje o tym, które zdjęcia wygrywają?

 • I ETAP: internauci. Do finału trafi tylko 10 zdjęć, które zdobędą najwięcej polubień na stronie konkursu (automatycznie pokazują się na niej zdjęcia oznaczone wspomnianym wcześniej tagiem)
 • II ETAP: jury H&M. Z 10 zdjęć finałowych jury wybierze i nagrodzi 3 autorów

Nagrody:

 • 1 miejsce:
  rower BLB
  – set ubrań rowerowej kolekcji H&M
  – karta upominkowa H&M na kwotę 300 zł
  – roczna prenumerata magazynu K MAG
 • 2 miejsce:
  – set ubrań rowerowej kolekcji H&M
  – karta upominkowa H&M na kwotę 300 zł
  – roczna prenumerata magazynu K MAG
 • 3 miejsce:
  – karta upominkowa H&M na kwotę 300 zł
  – roczna prenumerata magazynu K MAG

Warto zwrócić uwagę, że każdy może dodać dowolną ilość zdjęć, ale jedna osoba może zdobyć tylko jedną nagrodę. Miły gest ze strony organizatora to również opłacenie podatku od nagród. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.bikespotters.pl. Jeśli ktoś z Was nie do końca ogarnia jak działa Facebook Connect z Instagramem czy samo tagowanie to dajcie znać na wspomniany powyżej mój adres e-mail – mogę podpowiedzieć jak to zrobić od strony technicznej – w działce kreatywnej pomóc nie mogę, w końcu sami musicie zapracować na nagrodę :-) Powodzenia i do zobaczenia na ulicach!

update 2 (15 kwietnia 2013 r.)

Dziś BLB trafił do nowego właściciela. Będzie mi brakowało tego ostrego, ale wygląda na to, że jego nowy właściciel jest zafiksowany na punkcie rowerów przynajmniej tak jak ja, więc cieszę się, że BLB trafił właśnie do niego. Oby służył mu długo i sprawiał mnóstwo rowerowej frajdy! Tymczasem ja pieczołowicie zabieram się za budowanie od podstaw nowego roweru dla siebie.